Технологічна картка з виготовлення шкільного батику

Технологічна картка « Виконання батику в холодній техніці»
    
1.     З  ескізу олівцем переносимо малюнок на тканину, натягнуту на раму та підготовлену належним чином.



2.     При холодному батику резервируючий розчин наносять на тканину у виді замкнутого контуру (за допомогою спеціальної скляної трубочки), в межах якого спеціальними фарбами за ескізом розписують виріб. Художні особливості цього способу розпису є втому, що наявність обов’язкового кольору контуру і використовування цього контуру для різних орнаментальних розробок придає малюнку графічність, чіткий характер. При цьому кількість кольорів, які використовуються  для розпису, практично не обмежено.


3.     Для холодного батика використовується анілінові фарбники у вигляді порошку, їх розводять розчином води з оцтом. Фарбу наносять по різному, це залежіть від прозорості чи більш темного відтінку кольору. Світлий відтінок можна отримати з допомогою води: перед нанесенням фарби поверхню тканини змочити водою, а потім на кінчик пензлика набрати  фарбу і обережно нанести мазками. Для більш темного кольору поверхню попередньо не змочують, а одразу наносять фарбу пензлем.



4.     Додаткові ефекти допомагають виправити чи прикрасити роботу. Сіллю  можна посипати ті частини батику  де мало вологи, сіль поступово втягує в себе воду разом з фарбою і на тканині залишаються темні цятки. Мочевина використовується в більш вологих місцях, для висвітленення поверхні  до білого кольору.


5.     Після просихання батику, його можна декорувати різними художніми засобами: вишивкою бісером, нашиванням бусин, розписом акриловими фарбами.



6.     Готовий батик можна залишити на рамі, якщо він є станковим виробом і призначений прикрашати інтер’єр , або зняти з рами та обробити, якщо це елемент  одягу або ужитковий текстиль (скатертина, подушка і т. ін.).

Немає коментарів:

Дописати коментар